Ekonomi

Sancaktepe Belediyesi’nden kaynak arayın! 4 arsayı 3 günde satışa çıkardı

Daha önce park ve okul alanlarını satışa sunmasıyla öne çıkan Sancaktepe Belediyesi, seçimlere kısa süre kala yeni arsa satışı için harekete geçti.

4 ARSA SATIŞTA

“Hizmetlere kaynak yaratmak” amacıyla ağustos ayında 4 arsayı satışa çıkaran Sancaktepe Belediyesi’nin, Kuzey Marmara Otoyolu kavşağında bulunan arsasını satmak için de Meclis’ten yetki istediği öne sürüldü.

TOPLANTI ÇOĞUNLUĞUYLA MANİ İDDİASI

AK Parti yönetimlerinin, Meclis çoğunluğunu kullanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) arsa satış tekliflerini engellediği iddiasının ardından Sancaktepe Belediyesi’nin satışa çıkardığı yerler tartışma yarattı.

İstifa iddiaları ortaya çıktı

Sancaktepe Belediyesi Lider Şeyma Döğücü’nün, 14 Mayıs seçimlerinde AK Parti’den milletvekili seçilen İsmail Erdem’den belediyeyi borçlu olarak devraldığı iddia edildi. Bu borçları ödemekte zorlanan Döğücü’nün istifa ettiği iddia edildi ancak bu durum partinin üst makamları tarafından kabul edilmedi.

CİL PAYLAŞIM SEÇİMİ KAZANDI

2019 yerel seçimlerinde kıyasıya rekabetin yaşandığı Sancaktepe’de AK Parti’nin adayı mevcut belediye başkanı Şeyma Döğücü, CHP’nin adayı Özgen Nama’dan 5 bin daha fazla oy alarak seçimi kazandı. İlçede 2024 yerel seçimlerinde kıyasıya bir rekabet bekleniyor.

Kaynak: Haberler.com / Emlak

haber-bogazliyan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu