Haber

Çin’in Tibet bölgesi biyolojik çeşitliliğin korunmasında önemli bir başarı elde etti

Dünyanın en güçlü biyolojik çeşitlilik bölgelerinden biri olan Çin’in Tibet bölgesi, son yıllarda ekolojik ve biyolojik çeşitliliğin korunmasında önemli bir başarı elde etti.

Tibet’te, plato biyolojik çeşitliliğini korumak için ilk gen bankası kuruldu. 2.000’den fazla çeşitten yaklaşık 8.500 gen örneği şu anda Gen Bankası’nda saklanmaktadır.

Ayrıca, bölgenin kilit bölgelerinde biyolojik çeşitliliğin korunmasına yardımcı olmak için değerli bir biyolojik kaynaklar ve biyogüvenlik laboratuvarının inşası için onay verildi.

SES (Çince): NYIDRON, Tibet Platosu Biyoloji Enstitüsü yetkilisi:

“Tibet’te çevrenin korunması gelecek nesillere fayda sağlayacak ve dünyanın diğer bölgeleri için de önemli olacak. Biyolojik araştırma alanında çalışanlar olarak bunu her zaman aklımızda tutuyor, işimizi iyi yapmaya çalışıyor ve Tibet’teki biyolojik çeşitliliğin korunması ve ekolojik olarak korunması için elimizden gelen desteği veriyoruz. “

2020’de yayınlanan resmi veriler, Tibet’te 9.600’den fazla yabani bitki çeşidinin tespit edildiğini gösterdi. Bu bitkilerin 214’ü Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme’de (CITES) listelenen nesli tükenmekte olan bitkilerdir.

Lhasa’dan bildiren Xinhua Haber Ajansı muhabirleri.(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu