Haber

Ankara’da uyuşturucu tartışması: Arkadaşını kalbinden bıçakladı

Yakın arkadaşı A.Ö.’yü bıçaklayan sanık Serkan Çınar’ın (25) yargılanmasına devam edildi. Ankara’nın Mamak ilçesinde uyuşturucu parasıyla kalpte ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan dava devam etti.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Serkan Çınar ve tarafların avukatları katılırken, diğer suçtan tutuklanan müşteki A.Ö. Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi (SEGBİS) sistemiyle cezaevinde bulunuyordu. Mahkeme başkanı, dava dosyasına sunulan belgeler okunduktan sonra tanıkların dinleneceğini söyledi.

Sanık ve müştekiyi tanıdığını söyleyen tanık NS, olay gününü şu sözlerle anlattı:

“Şikâyetçiyle birlikte takside oturuyorduk. Sanık Serkan geldi. Uyuşturucu kullanacaktık. Yapamadık. Tartışma çıktı. Müştekinin nasıl yaralandığını görmedim. Ancak kan geliyordu. göğsünden. Onu hastaneye götürdüm.”

“Beni kalbimin üst kısmından bıçakladı”

Şikayetçi A.Ö. Mahalleden sanık Çınar ile tanıştıklarını belirterek, “Uyuşturucu kullanıyorduk. Para konusunda anlaşmazlığımız vardı. Sonra ayrıldık. Ticari taksiyle eve gidecektim. Sanığın bana doğru koştuğunu gördüm. Bana bıçakla saldırdı. Kalbimin üst kısmından bıçakladı. Yaralanmanın ardından hastaneye gittim. “Hemen iyileştim. Bu sakatlıktan dolayı herhangi bir sağlık sorunum yok” dedi.

Mahkeme başkanının söz vermesinin ardından sanık Çınar, olaydan pişman olduğunu söyleyerek müşteki arkadaşından özür diledi. Şikayetçi olaydan şikayetçi olmadığını söyledi.

Sanık ve müştekinin beyanlarının ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklulukta geçen süre ve dosyadaki deliller nedeniyle sanığın yurtdışına çıkış yasağı şeklinde adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmasına karar verdi. belgeler. Duruşma 6 Şubat 2024’e ertelendi.

Olayın tarihi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında müşteki A.Ö. arasında tartışma çıktı. (20) ile sanık Serkan Çınar (25), 22 Haziran 2022’de Ankara’nın Mamak ilçesinde uyuşturucu parası nedeniyle tutuklandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine ticari taksiye binerek olay yerinden ayrılmaya çalışan müşteki, sanık Çınar tarafından kalbinden bıçaklanarak yaralandı. Şikayetçi hastaneye kaldırılırken, sanık Çınar ise güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Daha sonra tutuklanan Çınar hakkında ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu