Ekonomi

AG Mortgage 0,18 $ ilk çeyrek temettüsü açıkladı

NEW YORK – Bir konut ipoteği gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) olan AG Mortgage Investment Trust, Inc. (NYSE: MITT), 2024 yılının ilk çeyreği için adi hisse başına 0,18 dolar temettü dağıtacağını duyurdu. Ödemesi 30 Nisan 2024 tarihinde yapılması planlanan temettüden 29 Mart 2024 tarihine kadar kayıt yaptıran hissedarlar yararlanabilecek.

ABD piyasasında konut ipoteği ile ilgili varlıkların çeşitlendirilmiş riske göre ayarlanmış portföyünde uzmanlaşan şirket, AG REIT Management, LLC tarafından yönetilmektedir. Bu iştirak, önde gelen bir küresel alternatif yatırım şirketi olan TPG şemsiyesi altında faaliyet gösteren Angelo, Gordon & Co., L.P.’nin bir parçasıdır.

Duyuru, TPG Angelo Gordon’un yakın zamanda yönetim altındaki varlıkları (AUM) hesaplama metodolojisinde yaptığı değişikliğin arka planında yer alıyor. 31 Aralık 2023 itibariyle platform, fon düzeyinde varlıkla ilgili kaldıracı da içeren yaklaşık 78 milyar $ AUM bildirdi.

Bu rakam, bir önceki yılın sonunda bildirilen ve kaldıracı hesaba katmayan 53 milyar $ AUM ile tezat oluşturmaktadır. Bu önemli artış, şirketin yatırım danışmanlığı işindeki önemli bir değişiklikten ziyade hesaplama yöntemlerindeki değişikliğe bağlanıyor.

AG Mortgage Yatırım Ortaklığı yatırımcıları şirketin web sitesinden daha fazla ayrıntıya ulaşabilirken, TPG Angelo Gordon’un daha geniş faaliyetleriyle ilgilenenler resmi sitelerinde sundukları hizmetleri inceleyebilirler. Bu makalede yer alan bilgiler AG Mortgage Investment Trust, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu