Haber

Açığa alınan polis müdürü: Rüşvet değil Menzil’e yardım topluyordum

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın olduğu öne sürülen, Esenboğa Havalimanı’nda düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Ayhan Bora Kaplan ile 28’i tutuklu 60 sanığın “örgüt kurma”, “kasten yaralama”, “yağma”, “işkence” gibi suçlardan yargılandığı dava devam ederken yeni soruşturmalar da açılıyor.

Suç örgütüne yönelik iddialarda adı geçen, Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde görevli üst düzey polis şeflerinden 3 ünün açığa alınmasıyla gündeme gelen soruşturmada yeni bilgiler de ortaya çıkıyor.

Patronlardünyası’ndan Toygun Atilla’nın haberine göre, açığa alınan polis müdürleri Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik operasyonu “kumpas” operasyonuna dönüştürmeye çalışıyordu. Haberdeki iddiaya göre polis şeflerinin hedefinde “kendilerinin oyununu bozacak polis şefleri sonraki hedeflerinde ise ‘siyasiler’ vardı.

İZMİR’DEKİ RÜŞVETİ MİT BELGELEDİ

Haberdeki belgelere göre “MİT, kumpasçı polis şeflerinin attığı her adımı takip etmiş ve belgelemiş…” Haberin ilgili kısmı şöyle:

“Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan üst düzey bir emniyet müdürü geçtiğimiz aylarda İzmir’de suç örgütünün avukatlarından biri ile buluştu. O emniyet müdürü, müvekkilleri hakkında operasyon yaptığı avukattan 300 bin dolar aldı.

Tüm bu alışveriş MİT tarafından kayıt altına alındı.

Kumpas soruşturmasından sonra açığa alınan bu emniyet müdürü, iddia o ki, idari tahkikat sırasında bu rüşveti ‘Menzil’e yardım topluyordum. Rüşvet değil, hayırlı bir iş için alınan paraydı’ sözleri ile savundu.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu