Haber

Yeni Genelkurmay Başkanı Metin Gürak, FETÖ’cülere böyle bir düzenleme yapmıştı.

Genelkurmay Başkanlığı’na atanan Metin Gürak, 15 Temmuz darbe girişiminin kahramanlarından biriydi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı 4’üncü Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı olarak görev yapan ve o dönemde Korgeneral rütbesine sahip olan Gürak, 1994 yılında dönemin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın emirlerini yerine getirmek için savaştı. hain darbe

Akar’ın talimatıyla Etimesgut Zırhlı Birlikler Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığı’ndaki tankların hareketini durdurma ve Kara Havacılık Komutanlığı’ndaki uçakların uçuşunu engelleme görevini yerine getirdi.

Genelkurmay Başkanlığı’na atanan Metin Gürak’ın 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında yaşadıkları yeniden gündeme geldi.

‘BUNUN HESABINI ALACAKSINIZ’

Gürak, o geceyi anlatırken şunları söyledi: “‘Neler oluyor, burada neler oluyor?’ Dediğimde 4-5 kişi silahını bana doğrulttu ve ‘Sus, ses çıkarma’ diye bağırdı. “Beni kaldırdılar. 4 kişi bana yumruklarıyla saldırdı ve yere serdi. Onlara direnmeye çalıştım. Bana bu şekilde davrandıkları için Türk askeri olamazlar dedim ve ‘Ne yapıyorsanız mutlaka bedelini ödeyeceksiniz’ dedim.”açıklamalarını yaptı.

 

habercesme.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu