Haber

Ünlü restoranın Afyonkarahisar şubesindeki asma tavan çökmesiyle ilgili yeni gelişme

Ünlü bir zincir restoranın Afyonkarahisar şubesinde dün meydana gelen ve 11 kişinin yaralandığı asma tavan çökmesi olayında yeni bir gelişme yaşanırken, olayın kalitesiz malzeme kullanımı ve kurallara uyulmamasından kaynaklanmış olabileceği vurgulanıyor. Belirlenen proje ile olayın yaşandığı yerde yenileme çalışmalarına başlandı.

Olay, dün akşam saatlerinde Afyonkarahisar-İzmir karayolunun Akören beldesi girişinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Türkiye’de birçok şubesi bulunan “Köfteci Yusuf” adlı restoranın Afyonkarahisar şubesinin asma tavanı, müşteriler içerideyken çöktü. Çökme sırasında bazı müşteriler tavan bölümlerinin altında kaldı. Olayın ardından çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye jandarma, 112 acil servis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen gruplar, yaralıları hızla hastaneye kaldırdı. Can pazarının kurulduğu olayda 7’si hafif olmak üzere 11 kişi yaralandı.

Yaralıların tedavilerinin ardından taburcu edildiği öğrenilirken, olayın hemen ardından çekilen fotoğraflar durumun vahametini ortaya koymaya yetti. Fotoğraflarda tavandaki alçıpan ve demir malzemelerle birlikte tüm elektrik kablolarının masaların üzerine düştüğü görülüyor.

Şirketten herhangi bir açıklama yapılmadı

Olayın ardından itfaiye ve jandarmanın başlattığı soruşturma devam ederken, ilk bulgular tavan yapımında kalitesiz malzeme kullanılması ve belirlenen projeye aykırı davranılma ihtimali üzerinde yoğunlaşıyor. Olayın kesin nedeninin hazırlanacak raporun ardından belirleneceği kaydedildi.

Öte yandan 45 ilde şubesi bulunan Köfteci Yusuf isimli firma olayla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, olayın yaşandığı yerde yenileme çalışmalarının başladığı gözlendi. – AFYONKARAHİSAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu