Haber

Ukraynalı askerler Rusya’daki darbe girişimini patlamış mısır yiyerek takip etti

Rus paralı asker grubunun kurucusu Wagner Yevgeny Prigojin, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov, Rus ordusunun liderlerine karşı büyük bir savaşa girdiklerini açıkladı. Prigojin kesinlikle teslim olmayacaklarını ve ölmeye hazır olduklarını açıklarken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir sıkıyönetim ihlal edenlerin 30 gün tutuklu kalmasına izin veren yasayı imzaladı. Tüm dünya bölgede yaşananları yakından takip ederken, Rusya’da bu sıcak saatler… UkraynaNasıl yankı bulduğu da merak konusuydu.

MISIR PATLAMASI YİYECEK İZLENDİ

hala rusya ile savaş halinde UkraynaOlayları mısır yiyerek takip eden askerin görüntüsü kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

“KÖTÜLÜĞE SON VERME ZAMANI”

Öte yandan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Wagner Kümesi’nin Rus yönetimine isyan girişimine ilişkin yaptığı açıklamada, “Bakın şimdi Rusya çok güçlü diyenler. Sahte tarafsızlığı ve tırmanış korkusunu bırakmayın. Ukrayna, ihtiyacı olan tüm silahlara, Rusya ile dostluğa veya ticarete sahip.” “Unutma zamanı. Herkesin nefret ettiği ama yok etmekten korktuğu kötülüğe bir son verme zamanı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu