Haber

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda “bıçak parası” tartışması

AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yegin’in sağlık sisteminde geçmişte yaşanan sıkıntılara dikkati çekerek, “Geçmişte ‘bıçak parası’ diye bir şey vardı.” sözüne CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan reaksiyon gösterdi.

TBMM Plan ve Bütçe Kurulunda görüşmeleri devam eden Sıhhat Bakanlığının 2023 yılı bütçesi üzerinde milletvekilleri kelam aldı.

AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yegin, sıhhat sisteminde geçmişte yaşanan meşakkatlere değinerek, vatandaşların bugün sıhhat hizmetlerinden mutlu olduğunu söyledi.

Geçmişte sıhhat karnelerinde vize sorunu yaşandığını, insanların hastanelerde muayene olmak için uzun kuyruklarda beklediğini, ilaç almak için ıstıraplar yaşadığını anımsatan Yegin, “Siz kan alma grupları, kan verme grupları nedir bilir misiniz? Bunlar yaşanmış şeyler.” dedi.

Vatandaşların ameliyat olmak için de kasvet çektiğini belirten Yegin, “Ameliyat mı olacaksın? Nasibin varsa gün almışsan sakın boş gelme, memleketten tereyağı, peynir getir ama bitmez… ‘Bıçak parası’ diye bir şey vardı, hazırlıklı gelin.” tabirlerini kullandı.

CHP Bursa Milletvekili Özkan, Yegin’in evvelce ameliyat için “bıçak parası” alındığına dair tabirlerine reaksiyon göstererek, “Saçmalıyorsun, meslek ahlakına hakaret edemezsin. Böyle ahlaksızlık olmaz, mesleği itham ediyorsunuz.” dedi.

Bunun üzerine CHP ve GÜZEL Parti milletvekilleri ile AK Parti milletvekilleri ortasında tartışma çıktı.

Komisyon Lideri Cevdet Yılmaz, tartışmanın uzaması üzerine, “Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Komisyonu engellemeye mi çalışıyorsunuz? Başkalarının konuşmasından çekiniyor musunuz? Niye o zaman engellemeye çalışıyorsunuz? Bir dinleyin cevap verilecek bir şey olursa arkadaşlarımız cevap verir.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu