Ekonomi

Son Dakika: Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’e 11 bin 196 yıl hapis cezası verildi

Kripto para borsası todekskurucusu Faruk Fatih Özer 11 bin 196 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Özer savunmasında, “Savunmamı Musa Eroğlu’nun ‘Yolun öyle görünüyor’ şarkısının bir kıtasıyla bitirmek istiyorum. Dünyayı geçtim, bir ömür derin. Bakın yolun sonu uzaktan görünüyor. Kader çemberi. Azrail kendine gelir: “Ne ağa, ne ağa. Sayılı günler bitti, yolun sonu göründü.”

ÖZER HAKKINDA KARAR ÇIKTI

Kripto para borsası 30 Ağustos’ta Arnavutluk’ta kırmızı bültenle aranırken yakalandı todekskurucusu Faruk Fatih Özer 7’si tutuklu 21 sanığın yargılandığı davada Özer hakkında karar çıktı. Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi, todekskurucusu Faruk Fatih Özer11.196 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

40 BİN 562 YIL MAHKUM İSTEDİ

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma Faruk Fatih Özer , kardeşi Serap Özer ve 3 tutuklu sanık. Önceki duruşmada mütalaasını veren savcı, Faruk Fatih Özer’in “suçtan kaynaklanan malvarlığını aklama”, “nitelikli dolandırıcılık” ve “örgüt kurma ve yönetme” suçlarından 40 bin 562 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti. Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma saat 10.00’da başladı.

SAVUNMADA TÜRKÇE SÖYLEDİ

Faruk Fatih Özer, savunmasını Musa Eroğlu’nun söylediği ‘Yolun Sonu’ türküsünden bir alıntı yaparak tamamladı. Duruşmada savunma yapan Faruk Fatih Özer, “Avukatlarımın savunmalarına katılıyorum. Burası tiranlıkla yönetilen bir ülke değil. Bizim ve ailemizin yaşadığı haksızlıkların sona ermesi gerekiyor. Thodex sadece bir şirkettir” dedi. ve iflas etti. Thodex hatalı bir organizasyon değil. Ben dünyadaki bütün kurumları yönetebilecek kadar uyanık biriyim. Bu kesinlikle 22 yaşımda kurduğum şirketten. Eğer bir organizasyon kuracak olsaydım böyle davranmazdım. amatörce.Söz konusu belgede şüpheli olanların 2 yılı aşkın süredir mağdur oldukları aşikardır.Yasadışı faaliyetlere bulaşmayı kabul etmeyeceğim.Arnavutluk’ta cezaevindeyken bile şikayetçilere para ödedim Bir liderin asla yapmayacağı bir hareket. Lütfen biraz acıyarak yaklaşın. Dosyanın bu aşamaya gelmesinin sebebi Türkiye ve diğer ülkelerden bakanlarla olan fotoğraflarımdır. Adı geçen hiçbir bakanla temasa geçmedim. Medyada bahsediliyor, bakanlara, milletvekillerine iftiralar atılıyor. Kaosun beslediği varlıklar şirketime aittir. Batmanın avantajını kullandılar. Şimdi gerçeklerin saygıdeğer mahkeme heyeti tarafından görülmesini bekliyorum. Savunmamı Musa Eroğlu’nun ‘Yolun görünür’ türküsünden bir kıtayla bitirmek istiyorum. Dünyayı geçtim, hayat derin bir nefestir. Bakın, kısmet çemberinden yolun sonu görünüyor. Azrail kendisi gelir, ne ağa ne de ağa. Sayılı günler bitti, yolun sonu göründü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu