Haber

Son Dakika: İsrail Gazze’deki pazar yerini bombaladı: Çok sayıda ölü var

İsrail Ordu, abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırılarını sürdürüyor. Hastane, cami ve kilise ayrımı yapmadan Gazze’yi bombalayan İsrail ordusu bu kez bir pazar yerini vurdu. İlk belirlemelere göre baskında çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

BU KEZ PAZARI AMAÇ ELDE ETTİLER

Bölgeden gelen görüntülerde, İsrail ordusunun saldırısı sonucu pazar yerinden alevlerin yükseldiği görüldü.

KANLI HASTANE SALDIRISI

İsrail’in 17 Ekim’de Gazze’deki El Ahli Baptist Hastanesi’ne düzenlediği saldırıda 471 kişi hayatını kaybetmiş, 28’i ağır 342 kişi de yaralanmıştı.

İSRAİL-FİLİSTİN ÇATIŞMASI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarındaki ihlallerine karşı 7 Ekim sabahı “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir operasyon başlattı. Gazze’den İsrail’e binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail’in ucundaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenleyerek kapıyı ele geçirdi ve İsrail içindeki yerleşim yerlerine girdi. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı.

GAZZE’DE 4 BİN 385 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze’den düzenlenen saldırılarda 306’sı asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğü, 4.834 İsraillinin yaralandığı bildirildi. Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği baskınlarda 1756’sı çocuk 4 bin 385 kişinin öldüğünü, 13 binden fazla kişinin de yaralandığını duyurdu. İsrail’in saldırılarında 16 gazeteci hayatını kaybetti. İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 84 Filistinlinin öldüğü belirtildi.

LÜBNAN SINIRI DA AĞIR

İsrail’in Lübnan sınırında İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’de başlayan çatışmalarda 13 Hizbullah üyesi, 2 İslami Cihad üyesi ve aralarında gazetecilerin de bulunduğu 3 sivil hayatını kaybetti. Lübnan’ın gerçekleştirdiği saldırılarda 3 İsrail askeri ve 1 İsrailli sivil hayatını kaybetti.

golmarmaraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu