Ekonomi

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Büyüdü

Sompo Sigorta, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) alanında hizmet vermeye başladığı 2016 yılından bu yana bölüm ortalamasının üzerinde büyümüştür.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, TSS’nin ilk lansmanından bu yana müşteriler nezdinde yüksek fiyat teklifi olan farklı garantiler ve uygulamalarla hizmet veren şirket, müşterilerin kullanabileceği sınırlı sayıda çeşitli planlar sunuyor. “Full Senlik TSS” olarak lanse ettiği yeni ürün gamı ​​ile ihtiyaç ve bütçelerine göre seçim yapıyor. teklifler.

Ayrıca yatarak veya yatarak+ayakta tedavi planlarından birini rastgele seçen sigortalılar ek prim ödemeden check-up, günlük yatış tazminatı, diş asistanlığı paketi gibi teminatlara sahip oluyor.

“Süreç odaklı bir strateji ile ilerledik”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sompo Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Sağlık Sigortası Müdürü Çağatay Çınar, Sompo Sigorta olarak sağlık branşını vizyonlarının bir parçası olarak gördüklerini belirtti.

Çınar, bu branşın amaçlarının sağlık sigortası işinde her zaman ve her koşulda çalışmaktan son derece memnun olacak bir sigorta şirketi olmak olduğunu, sigortalıların işlerini teslim aldıklarında kendilerini tam anlamıyla güvence altında hissedeceklerini ve sağlıklarının bu branşta olduğunu ifade etti. kurumların birlikte iş ve proje geliştirmeyi tercih edeceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bugün bilinen bir iş olduğu için asıl prestiji olan tamamlayıcı sağlık odaklı değiliz. Liderlik vizyonumuzun bir modülü olarak sağlık branşında istenilen yere gelme yolunda atılmış bir adım olarak görüyoruz. Yaptığımız değerli çalışmalar. Bugüne kadar tamamlayıcı sağlık alanında yaptıklarımız hem acentelerimiz ve dağıtım kanallarımız hem de müşterilerimiz tarafından takdirle karşılandı.Büyük beğeni ile karşılandı.Gerçekten de ortalama büyümenin 10 puan üzerinde büyüdüğümüzü gördük. TSS çalışmamızı ilk kez 2016 yılında satışa sunduğumuzdan bu yana bu çalışmadaki şubemizin.Bugün iş dünyasında sonuç odaklı strateji benimsenirken süreç odaklı bir strateji ile yol aldık.Büyüme anlamında geri dönüş yaptı. ve karlılık.”

Önümüzdeki 5 yıllık dönem için stratejilerini ve somut eylemlerini belirlediklerini kaydeden Çınar, “Geçtiğimiz dönemde bu alana en çok yatırım yapan firmalardan biri olduk. Farklı kapsamlarda çeşitli projeleri hayata geçirdik. başta tamamlayıcı sağlık olmak üzere Türkiye’nin önde gelen zincir sağlık grupları ile “Periyodik Sağlık Sigortası” ve “Yaşlı Bakım Sigortası” Japonya’daki hissedarlarımızın değerli yatırımlarının konusunu oluşturmaktadır.Bu alandaki gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

“Plan limitlerini istedikleri gibi belirleme seçeneğini getirdik”

İlk günden itibaren müşteri için katma değeri yüksek farklı garanti ve uygulamalarla yola çıktıklarını kaydeden Çınar, ürün ve uygulamalarını geliştirmeye devam ettiklerini ve son olarak yatarak + ayakta tedavide yıllık 10 limiti sunduklarını bildirdi. alternatif olarak TSS için endüstri standardı haline gelen tedavi planları. .

Çınar, “Full Senlik TSS olarak lansmanını yaptığımız yeni ürün gamımız ile acentelerimiz artık müşterilerine ihtiyaçlarına göre seçebilecekleri 3-5-7-10 ve 12 limitli planlar sunabiliyorlar. Özellikle özel sağlık hizmetlerinin maliyetlerinin oldukça hızlı arttığı bu dönemde, yeni satışlar için farklı seçenekler sunabilmenin yanı sıra, ne zaman tereddüt edebilecek sigortalılarımız için plan limitlerini diledikleri gibi belirleme seçeneğini kullanıma sunduk. Ayrıca, yatarak tedavi veya yatarak+ayakta tedavi planlarımızdan birini rastgele seçen sigortalılarımız ek bir prim ödemeden check-up planlarını sunabilmektedir. günlük yatış tazminatı ve diş yardım paketi açıklamalarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu