Haber

Söke Belediyesi Çalışanları Toplu Sözleşmeden Mutluydu

Toplu sözleşmeden memnun olan Söke Belediyesi personeli, Önder Arıkan’ı davul ve zurnalarla karşıladı.

Söke Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme süreci tamamlandı. Yapılan görüşmeler sonucunda daimi işçi ve Belediye şirketine bağlı çalışanların maaşlarına yüzde 50 ila 70 oranında zam yapıldı.

Söke Belediyesi Şantiye Şefi Dr. İberya Arıkan ile Belediye İşçi Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı. Toplu sözleşmeyle maaşlarının yumuşamasından mutluluk duyan çalışanlar, Önder Arıkan’ı davul ve meşalelerle karşıladı. Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan’a çiçek sendika temsilcileri ve çalışanlar tarafından takdim edildi. Sendika ayrıca Önder Arıkan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Söke Belediye Başkanı Dr., kendisini coşkuyla karşılama organizasyonunun kendisi için sürpriz olduğunu ve beklemediğini belirtti. Mustafa İberya Arıkan; “Bizim görevimiz Söke’ye hizmet etmek, çok değerli dostlarım ve işçi kardeşlerimle birlikte Söke’ye hizmet ediyoruz. Biz örgütün başkanıyız, geminin kaptanıyız. Bizim görevimiz bu gemiye liderlik etmektir. Bunu çalışan işçiler yapar. Herkesi sevdiğim, değer verdiğim ve saygı duyduğum kişilerle birlikteyiz.” Kardeşlerimle birlikte yapıyoruz. Bizim misyonumuz bu arkadaşlarımıza bütçemiz oranında gerekli katkıyı sağlamaktı. Umarım bu katkıyı yapmışızdır ve hakkınızı verebilmişizdir. Çünkü ülke ekonomisinin ne kadar kötü yönetildiği ortada. Bu ortamda enflasyon ve ağır ekonomik kurallar altında personelimize baskı yapmadığımızı düşünüyorum. Toplu pazarlık herkes içindir. “Ona iyi dilekler diliyorum” dedi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu