Haber

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi yönetim kurulu toplantısında görüşülen 30 gündem maddesi karar alınmak üzere meclise sevk edildi. Kurul toplantısında CHP kümelenmesinin sorusu üzerine borç stoku hakkında bilgi veren Büyükşehir bürokratları, “Mevcut reel borç stoku 2.2 milyar TL. Önceki dönemde borç stoku gelirin 3 katıydı. Şu anda borç stoku 2,2 milyar TL. , bütçemiz 5 milyar TL’ye çıktı, borç stokumuz da eskisi gibi kaldı” dedi.

Komisyon toplantısı, Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk başkanlığında Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis’te gündem maddelerinin görüşüldüğü komisyondaki maddeler karar verilmek üzere Büyükşehir Belediyesi’ne havale edildi. Komisyonda görüşülen unsurlardan İlkadım’da yapımı devam eden mekanik otopark ve meydan işi için 80 milyon TL, Atakum’da yapılacak Şehir Kütüphanesi yapım işi için 100 milyon TL’lik kredi kullanım talep unsuru ise belediye tarafından kabul edildi. oy çokluğu ile meclise gönderildi.

“Gayet güzel bir çalışma”

Söz konusu kredi kullanım taleplerinin ardından CHP kümesi, Büyükşehir bürokratlarına Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut borç stokunu sordu. Nihat Soğuk’un konuşmasının ardından mali tablo hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi bürokratları, “2019’da 2.3 milyar TL olan borç miktarı şu anda 2.2 milyar TL’ye geriledi. Borçlar ödendi. tamamlanan ve devam eden yatırımlar finanse edildi.Mevcut reel borç stoku 2,2 milyar TL görünüyor.Yani borç stoku önceki dönemde gelirlerin 3 katıydı.Şu anda bütçemiz 5 milyar TL’ye çıktı, borç stoğu Stokumuz eskisi gibi aynı kaldı, bu da iyi bir mali çabanın göstergesidir.”

Ayrıca afet müdahale planı için 2019 yılında İl Sağlık Müdürlüğü ile Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında hazırlanan yer tahsis protokolünün süresinin uzatılması için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi önerisi oybirliğiyle kabul edildi. komisyon.

İlgili komisyonlardan meclise havale edilen konular, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 14 Mart Salı günü yapılacak Mart ayı kapanış toplantısında görüşülecek. – SAMSUN

havza-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu