Ekonomi

Özgür Demirtaş’tan ‘Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ Paylaştı: Değişirse Ne Olur?

Ekonomist Özgür Demirtaş, son dönemde adı manşetlere çıkan Merkez Bankası Hafize Gaye Erkan ve yerine atanacağı iddia edilen yeni genel başkan hakkında 4 farklı senaryoyu paylaştı.

Merkez Bankası çalışanı Büşra Bozkurt, CİMER’e yaptığı şikayette, Başkan Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan’ın kendisine mobbing uyguladığını ve onu işten çıkardığını iddia etti. Bozkurt, dilekçesinde, Erol Erkan’ın Cumhurbaşkanlığı katında protokol görevlisi olarak çalıştığı sırada kendisine sürekli hakaret ve tehdit ettiğini, bir çalışanı da tokatladıktan sonra işten çıkardığını ileri sürdü.

Hafize Gaye Erkan ve babası Erol Erkan ise söz konusu iddiaları yalanladı.

Sabancı Üniversitesi Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan ile ilgili basında çıkan tezleri değerlendirdi. “Dört seçenek var” diyen Prof. Dr. Demirtaş, bu seçenekleri şöyle sıraladı:

“Cumhurbaşkanlığı değişip Cevdet Akçay başkan olursa: Piyasalar kaldığı yerden, daha da güçlenerek devam eder. (Çünkü Merkez Bankası’nın övdüğüm tüm olumlu uygulamalarının arkasında Prof. Dr. Cevdet Akçay’ın olduğu biliniyor.) geçmişte).”

“Başkan değişir ve başka bir isim iktidara gelirse: O zaman piyasalarda ciddi çalkantılar olur.”

Mevcut lider kalırsa ve tüm iddialar gerçekleşirse: Ülke yeniden yoluna girecek (Merkez Bankası’nın doğru kararları almaya devam etmesi şartıyla).

Mevcut lider kalırsa ve magazin konuları devam ederse: Ciddiyet azalacak ve hasar derin olacaktır. “Bu kadar açık.”

Özgür Demirtaş’ın Hafize Gaye Erkan ve Merkez Bankası ile ilgili paylaşımı: ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu