Yaşam

Masterchef Türkiye All Star… ŞAMPİYON YARIŞMACI KENDİNİ KURBAN ETTİ!

Masterchef All Star’da takımlar hafta boyunca kıyasıya mücadele etti. Kırmızı takımın kazandığı Masterchef’te hafta boyunca eleme adayları belli oldu.

Bu haftanın eleme adayları; İsimleri Esra, Cemre, Tanya, Batuhan, Metin, Barbaros ve Tahsin olarak açıklandı. Kırmızı takımın tek eleme adayı dünkü yarışta Tahsin oldu. Yarışmacılar eleme gecesinde veda etmemek için büyük çaba harcadı.

100. YIL YEMEĞİ DÜZENLEDİLER

Yarışmacılar ilk olarak 100. yıl kutlamalarına özel bir çalışma sergiledi. Şef Somer, “Böylesine özel bir günde Cumhuriyetimizin 100. yılını özel bir yemekle kutlamak istedik.” söz konusu. Yarışmacılara 100’üncü yıl plaketi için 45 dakika süre verildi.

JELLER KARIŞIKTIR

Yarışmacılar daha sonra tabak yapımına geçti. Bu sırada eleme adayları jelleri buzdolabına attı. O sırada jeller karıştırılıyordu. Tanya, “Şef, bu tabak kimin elinde bilmiyorum, benim değil.

Benim sorunum, etiket koymam gerekiyordu.” diye açıkladı. Daha sonra grup sahneleri tekrar izledi. Mehmet Şef, “İki yarışmacının hareketlerinde karışıklık olabileceğini düşünüyoruz.

Metin ve Tanya. Tanya’nın tabağının en belirgin özelliği ortasının karanlık olmasıdır. Metin tabağı dolaptan alıp tezgaha getiriyor ve silerek temizliyor. Dolayısıyla şu anda geldiğimiz nokta budur” dedi.

Somer Şef, “Çok önemli bir yerdeyiz. Çok detaylı araştırıyoruz. Görsel olarak baktığımızda Mehmet Şef’in dediği gibi bizi şüpheye düşüren iki yemek var.

Bu açıdan bakıldığında “Dolaba ilk önce kim hangi eşyaları koydu?” diye soracağım. Yarışmacılar tek tek saydı ve yaptıklarını gösterdi.

Yapılan detaylı incelemede Metin’in yanlışlıkla kendi tabağı yerine dondurucudan Tanya’nın tabağını aldığı ve yemeğini bu tabakla tamamladığı anlaşıldı.

MEHMET BAŞKAN KARARI AÇIKLADI

Mehmet Şef, kararı şöyle açıkladı: “Bir karışıklık olduğu çok açık. Bu çok önemli bir eleme potası, burada hiçbir şeyi şansa bırakamayız. Bu nedenle Metin ve Tanya’nın tabaklarını dikkate almıyoruz arkadaşlar. “

GECENİN EN GÜZEL PLAKALARI AÇIKLANDI

İlk kursta gecenin en güzel tabakları açıklandı. Sırasıyla; Gecenin en güzel tabaklarını Cemre, Esra ve Tahsin hazırladı.

İKİNCİ CİNSİYE GEÇİŞ

Yarışmacılar, ‘Denizden kelebek etkisi’ adı verilen Şef Mehmet tabağının ikinci çeşidini yaptılar. En güzel tabağı yapan ise Batuhan’dı. Batuhan’dan sonra en iyi tabağı Barbaros yaptı. Metin ve Tanya ise son ikiye kaldı.

VEDA’NIN ADI ORTAYA ÇIKTI

All Star’a veda eden yarışmacı ise Metin oldu. Tanya, Metin’in elenmesinin ardından gözyaşlarını tutamadı. Mehmet Şef, “Açıkçası şaşırdım. 3 ana ürün neredeyse hatalı.” söz konusu.

Metnin kaldırılmasının ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Bazen bir hata uzar ve devam eder. Aklımda soru işareti varsa devam edemem.

Bazen kaybetmek de kazanmaktır. Bu gibi kararlar beni bu günlere getirdi. Dikkatli olmam gerekiyordu ama değildim. Bir amacım yoksa hiçbir yere gitmem. Hedeflerim var ama bazen gerçekleşmiyor.

Kimsenin hakkına tecavüz etmeden buradan ayrıldım. Sanırım daha iyi şeyler kazandım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu