Haber

Mansur Yavaş ‘aday eleştirisini’ beğendi

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Başkan Yardımcısı Adayı olarak gösterilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Aday önemlidir” yazılı bir paylaşımı beğenerek adayı eleştirdi.

prof. Cihan Balta, Aralık 2022’de yaptığı ‘olumsuz/olumsuz’ oy anketini Twitter hesabından paylaştı. Balta, ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olumsuzluk duygusu en güçlü iki siyasetçi olduğunu belirtti.

Ankete göre yüzde 66 ‘Kılıçdaroğlu’na oy vermezdim’ veya ‘Oy vermezdim’ dedi. En düşük orana sahip siyasetçi ise Mansur Yavaş.

Twitter’da Prof. Dr. Cihan Balta’nın paylaştığı gönderi, siyasi parti liderlerine yönelik olumsuz duygularla ilgili bilgiler içeriyor.

AXE: ADAY DEĞERLİ, ÇOK KOLAY, ÇOK AÇIK

Balta’nın paylaşımında şu ifadeler yer alıyor:

“Aşağıdaki olumsuz/olumlu oy verileri Aralık 2022 tarihlidir. Erdoğan ve KK, ülkedeki en güçlü olumsuz duyguya sahip iki siyasetçidir. Ama kesinlikle oy vermem + KK’ya oy vermem diyenlerin %66’sı, RTE için aynı durum %57. İki aday karşı karşıya geldiklerinde daha çok beğenilmek yerine daha az olumsuz duygularla beslenirler. İki adaylı seçimlerin doğası bu. Aday önemli, bu kadar basit, bu kadar net…”

Yavaş, akademisyen Cihan Balta’nın kendisini diğer cumhurbaşkanlarından önde gösteren ‘olumlu oy’ anketini sosyal medya hesabından beğendi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu