Haber

Japonya’da kar esareti: Yüzlerce araç yollarda mahsur kaldıEn az 397 uçuş iptal edildi

– Japonya’da kar esareti: Yüzlerce araç yollarda mahsur kaldı

En az 397 uçuş iptal edildi

TOKYO – Japonya’da yoğun kar yağışı ulaşımı aksattı. Yüzlerce araç saatlerce trafikte mahsur kalırken, uzun araç kuyrukları oluştu. Bugün için planlanan en az 397 uçuş da iptal edildi.

Dün Japonya’nın büyük kesimlerinde etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Mie eyaletindeki Shin-Meishin Otoyolunda seyir halindeki yüzlerce araç gece yarısından sonra yolda mahsur kalırken, 14 kilometrelik yaklaşık 8 saat kuyruk oluştu. Nagasaki eyalet hükümeti, gece yarısından sabah saatlerine kadar bölgede yaklaşık 100 aracın bir yolda mahsur kaldığını duyurdu.

Hava ve demiryolu taşımacılığı da etkilendi

Olumsuz hava koşulları, kara ulaşımının yanı sıra hava ve demiryolu ulaşımında da aksamalara neden oldu. Bugün yapılması planlanan en az 397 uçuş iptal edilirken, Yamagata hızlı tren sınırındaki Fukushima ve Shinjo istasyonları arasındaki seferler gün boyunca askıya alındı. Sanyo ve Tokaido hızlı tren sınırlarında seferler düşük hızda yapılırken, Tohoku hızlı tren hattında da gecikmeler yaşandı. Ayrıca dün gece Biwako ve Kyoto tren sınırlarında bazı trenler kar ve kuvvetli rüzgar nedeniyle aralıklı olarak raylarda mahsur kaldı.

perşembeye kadar sürecek

Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA), ülkeyi etkisi altına alan soğuk hava dalgasının Perşembe gününe kadar birçok bölgede kuvvetli rüzgar ve yoğun kar yağışına neden olacağını duyurdu. Uzmanlar, ulaşımda yaşanabilecek aksamalar ile olası elektrik ve su kesintilerine karşı hazırlıklı olmaya davet edildi.

gaziemir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu