Haber

İYİ Parti Ankara İl Örgütü Tutuklu Gazetecilere Destek Açıklaması Yaptı

DÜZGÜN Partisi Ankara İl Teşkilatı, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan tutuklanan gazeteciler Serkan Kafkas, Süha Çardaklı ve Batuhan Çolak’a destek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Ankara Adliyesi önünde toplanan grup adına konuşan İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünde Türk milliyetçisi düşünceye sahip gazetecilere yönelik baskı politikası uygulandığını savundu.

Gazeteciliğin milletin dertleriyle ilgilenmek ve bunları analiz edecek cesaretle doğruları yazıp söyleyebilmek olduğunu belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Gözaltına alınan, tutuklanan genç gazeteciler de bu sorumluluğun bir parçasıdır. Milliyetçi olmak Bu toprakların mayasıyla yoğrulan ve beş bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihini belirleyen Türk milletinin mirası, bu ülkenin her yönüyle önemli bir parçasıdır.” “Bu her vatandaşın devredilemez hakkıdır.” dedi.

Yıldırım, parti olarak Türk milliyetçiliği fikrini savunmaya ve savunmaya devam edeceklerini söyledi.

Gazeteciler Serkan Kafkas, Süha Çardaklı ve Batuhan Çolak, sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle “kamuoyunu yanıltıcı bilgi vermek” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçlamasıyla tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu