Haber

İki haftada 30 çocuk kayboldu

ABD’nin Cleveland kentinde iki haftada yaklaşık 30 çocuğun kaybolduğu açıklandı. Kayıp vakalarında ‘olağanüstü ani bir artış’ olduğunu belirten polis yetkilileri, 2-16 Mayıs tarihleri ​​arasında 27 çocuğun kayıp ihbarında bulunduğunu açıkladı.

‘BURNUMUZIN ALTINDA İŞLENEN BİR SUÇ’

Newburgh Heights Polis Şefi John Majoy, “Kayıp kişilerin sayısında her zaman inişler ve çıkışlar oluyor, ancak bu yıl olağanüstü bir yıl gibi görünüyor” dedi. “İnsan kaçakçılığı kurbanı olup olmadıklarını veya çete faaliyetlerine veya uyuşturucuya karışıp karışmadıklarını bilmiyoruz.” Bazı çocukların fuhuşa ve uyuşturucu ticaretine zorlanabileceğini söyleyen Majoy, “Bu burnumuzun dibinde işlenen sessiz bir suçtur” dedi.

Adalet Bakanlığı’nın çocukların kaçırıldığına veya tehlikede olduğuna karar vermesi halinde ‘kırmızı alarm’ ilan edileceği bildirildi.

2022’DE 15.555 GÖREV RAPORLANDI

Savcılık bilgilerine göre, geçen yıl Ohio eyaletinde 15.555 çocuk kayıp ilan edildi. Kayıp olduğu bildirilen 14.940 çocuk bulundu, 8.525’inin evlerinden kaçtığı tespit edildi. 5 çocuğun kaçırıldığı kaydedildi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu