Ekonomi

Gürmen Group, “EFQM Üstün Performansta İlerleme” belgesini aldı

Ramsey ve Kip markaları ile hem erkek moda perakendesinde hem de güçlü üretim altyapısıyla üretim ve ihracatta öncü pozisyona sahip Gürmen Group, daldaki muvaffakiyetini tescilledi. Gürmen, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenlenen 31. Kalite Kongresi’nde Avrupa Kalite İdaresi Vakfı (European Foundation for Quality Management) tarafından verilen “EFQM Üstün Performansta İlerleme” dokümanının sahibi oldu.

Kongre kapsamında düzenlenen Türkiye Harikalık Mükafatları Töreni’nde verilen “EFQM Üstün Performansta İlerleme” dokümanı Gürmen Group İdare Heyeti Üyesi Yasemin Gür Solmaz’a takdim edildi. Kongrede ayrıyeten; “Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi” imza merasimi de gerçekleştirildi. Bu merasimde bildirgeyi, Gürmen Group İdare Heyeti Üyesi Yasemin Gür Solmaz ve KalDer İdare Heyeti Lideri Yılmaz Bayraktar imzaladı.

KalDer öncülüğünde uygulanan Ulusal Kalite Hareketi programı; performans uygunlaştırma stratejisi olarak EFQM Harikalık Modeli’ni temel alan özdeğerlendirme usulleriyle, kurumların güçlü ve düzgünleştirmeye açık alanlarını tertipli aralıklarla belirleyip, bulgular doğrultusunda daima bir uygunlaştırma hedefliyor.

Gürmen Group İdare Şurası Üyesi Yasemin Gür Solmaz, kümenin almaya hak kazandığı ‘EFQM Üstün Performansta İlerleme Belgesi’ni; “Değişimi yönetme, performansı uygunlaştırma konusunda şirketleri geliştiren ve destekleyen EFQM Modeli’ni Gürmen olarak güçlü bir biçimde sahiplendik ve uygulamaya başladık. Kümemizde 2021 yılında başlayan süreçte, çok kısa müddette büyük bir ilerleme kaydederek evrakımızı aldık. Kümemizin Kastamonu ve Karabük Safranbolu’daki üretim tesisleri ile İstanbul Genel Merkez’de gerçekleşen özdeğerlendirme çalışmaları, EFQM eğitimlerinin yanı sıra sürdürülebilir bedel üretme yolunda tüm takımlarımızın tutkulu ve azimli yaklaşımları, bedelli katkıları ile idare sistemlerimizde harikalık kültürünü yerleştirmek ismine değerli bir muvaffakiyet kaydettik. Bu muvaffakiyet tüm Gürmen Ailesi’nin… Gürmen olarak iş dünyasında 50’nci yılımızı doldururken harikalık seyahatimizde güçlü adımlar atmayı sürdüreceğiz ve bundan sonra EFQM Üstün Performansta Yetkinlik evresi ile yolumuza devam edeceğiz” kelamlarıyla kıymetlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu