Ekonomi

GÜNSEL profesyonelleri, otomotiv sektöründeki deneyimlerini verecekleri derslerle mühendislik öğrencilerine aktaracak.

GÜNSEL profesyonelleri, yeni eğitim döneminde Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde “Uygulamalı Mühendislik Eğitimi”, “CAD Tasarımı”, “Araç Mekaniği ve Alt Sistemler”, “Elektrik-Elektronikte Çizim” ve “Elektrikli Araç Teknolojileri” derslerini verecek.

Benimsediği “Girişimci Üniversite” vizyonu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli ve milli arabası GÜNSEL başta olmak üzere tasarladığı ve Ar-Ge’sini yaptığı birçok projeyi hayata geçiren Yakın Doğu Üniversitesi, deneyimlerini aktarmaya devam ediyor. ülkeye büyük ivme kazandıracak bu projelerde.

Üniversite-sanayi işbirliğini bir adım öteye taşıyarak kampüste ön plana çıkaran Yakın Doğu Üniversitesi, ülkenin 100. yüzde elektrikli otomobil markası GÜNSEL.

Akademik Başvuru Komisyonu iki kurum arasında köprü olacak

Proje, yayın, ders ve staj sayı ve kalitesini artırmak amacıyla iki kurumun ortasında kurulan “Akademik Danışma Kurulu” GÜNSEL ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin ortasında; Sanayi-akademi işbirliğini ikili olarak planlamayı ve daha etkin hale getirmeyi amaçlar. Kurul tavsiyesi doğrultusunda; GÜNSEL’de staj ve istihdam garantisi bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine GÜNSEL’in deneyimli profesyonelleri de teorik ve uygulamalı dersler verecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt başkanlığındaki Akademik Danışma Kurulu; Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Bilgehan, Mühendislik Fakültesi Araştırma Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fadi Al-Turjman, Otomotiv Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Hüseyin Hacı, Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Sezer Kanbul ve Bilgisayar Programcılığı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Seren Başaran’dan oluşmaktadır.

GÜNSEL profesyonelleri deneyimlerini öğrencilere aktaracak

Yeni eğitim dönemi ile birlikte Sistem Mühendisi Muhammet Keleş “Uygulamalı Mühendislik Eğitimi”, Yaşam Modülü Personel Lideri Emre Uyar “CAD Tasarımı”, Sürüş Modülü Küme Başkanı Samet Öztürk “Araç Mekaniği ve Alt Sistemler” ve Kablo Demeti Küme Başkanı Pınar Öztürk “Elektrik-Elektronik” “. “Çizim” ve “Elektrikli Araç Teknolojileri” dersleri verecek. GÜNSEL profesyonelleri tarafından verilen derslere ilerleyen zamanlarda yenileri eklenecektir.

prof. İrfan Suat Günsel: “GÜNSEL’in geliştirme ve prototipleme sürecinde edindiğimiz bilgileri profesyonellerimiz aracılığıyla Mühendislik Fakültesi’nde okuyan öğrencilerimize aktaracağız.”

Üniversite 4.0 vizyonunu bir adım öteye taşıdıklarını ve “girişimci üniversite” vizyonuyla hareket ettiklerini söyleyen Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Ar-Ge ve bilimsel üretim gücümüzle otomotiv, sağlık ve savunma alanlarında kendimizi geliştirdik.” KKTC’nin yerli ve milli otomobili GÜNSEL’i kendi gruplarıyla geliştirdiklerini ve ilk model B9’un 13 prototipini ürettiklerini hatırlatan Prof. GÜNSEL’in geliştirme ve prototipleme sürecinde kazanılan kazanımları profesyonellerimiz aracılığı ile Mühendislik Fakültesi’nde okuyan öğrencilerimize aktardık” dedi.

prof. Mustafa Kurt: “GÜNSEL profesyonelleri tarafından verilen teorik ve uygulamalı derslerle öğrencilerimiz geleceğe hazır mezun olacaklar.”

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Akademik Uygulama Konseyi Başkanı Prof. Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde geliştirdiğimiz her projede en önemli paydaşlarımız olarak Öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken teorik donanımlarının yanı sıra doğrudan uygulamanın bir parçası haline getirerek alanlarında deneyim kazanmalarını hedefliyoruz.”

Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerine şimdiden GÜNSEL’de staj imkanı ve iş garantisi sağladıklarını belirten Prof.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu