Haber

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, İlçe Esnafını Ziyaret Etti

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, ilçe esnafını ziyaret etti. Güne taksici esnafıyla çay içerek başlayan Lider Genç, kırtasiye, lokanta, berber, tuhafiye ve kuyumcu esnafıyla sohbet ederek hayırlı işler diledi.

Başkan Genç ile bir araya gelen Döşemealtı esnafı, artan fiyatlar nedeniyle yaşadıkları mağduriyetleri anlatarak, vatandaşın alım gücünün düştüğünü, zaman zaman iş bırakmadan dükkanları kapattıklarını anlattı. Esnaf da sattığı malın iki katını ödediği halde yeni mal alamamaktan şikayetçi oldu.

Taksicilerle çay içip sohbet eden Genç, “Her gün akaryakıta yapılan zamlar tüm vatandaşlarımızın olduğu gibi taksicilerimizin de sırtını büktü. Evine alamadan dönen bir taksicimiz var. tek yolcu, kontağı açmadan.Yerel yönetim olarak esnafımızın her zaman yanında olmamıza rağmen maalesef artık her gün “Fiyat artışları hem vatandaşın alım gücünü tamamen tüketti hem de esnafı alabilecekleri duruma getirdi. iş yapmayıp adeta kepenklerini kapattılar” dedi.

Atatürk Caddesi’ndeki iş yerlerini ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Genç, kendisini çay kahve içmeye davet eden vatandaşları kırmadı. Lider, genç berberi ziyareti sırasında mesleği öğrenen berber çırağına sakallarını kazıttı. Ziyarette alışveriş yapmayı da ihmal etmeyen Genç’e Ariassos Tesbih Evi’nin sahibi Veli Batu tesbih takdim etti.

savastepeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu