Haber

Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası Kuşadası’nda Yapıldı

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Galatasaray Taraftarları Derneği’nin bu yıl Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlediği halı saha futbol turnuvasının açılışına katıldı. Turnuvanın açılışını yapan Başkan Ömer Günel, “Kazanan dostluk ve sportmenlik oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Kuşadası Galatasaray Taraftarları Derneği tarafından bu yıl Cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle Memnun Halı Saha Tesisleri’nde ‘Cumhuriyet Kupası’ futbol turnuvası düzenlendi. Dostluk ve birlik mesajı vermek amacıyla düzenlenen turnuvada Kuşadası Galatasaray Taraftarlar Derneği, Kuşadası Beşiktaş Taraftarlar Derneği, Kuşadası Fenerbahçe Taraftarlar Derneği üyeleri ve geçmişte Kuşadasıspor’da forma giyen oyunculardan oluşan gruplar yarıştı. Lider Ömer Günel’in start aldığı turnuvada maçlar 15’er dakikalık iki devre halinde oynandı. Turnuva sonunda takımlara 100.yıl kupaları verildi.

Kuşadası’nın çok anlamlı bir halı saha turnuvasına ev sahipliği yaptığını belirten Başkan Ömer Günel, “Birbirlerinin ezeli rakipleri olan Galatasaray, Beşiktaş ve F.Bahçe taraftarlarının bu kupa altında bir araya gelerek barış ve dostluk mesajları vermesi, tarihin tarihiyle örtüşen bir davranıştı. Cumhuriyetin temel değerleri.” Kazanan dostluk ve centilmenlik oldu. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu