Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem şehirlerimizi canlandırana kadar dinlenmeyeceğiz

Toplam 1.875 yatak kapasiteli Gaziantep Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün yine hastanemize güvenli ve konforlu ulaşımı sağlayacak bağlantı kavşaklarımızın resmi açılışını yapıyoruz.” açıklamasını yaptı.

“ŞEHİRLERİMİZİ İHALE EDENE KADAR DURMAYACAĞIZ”

Şehirlerde deprem evlerinin hızla yükseldiğini ve anahtar teslimi teslimatlarının yapılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Deprem evlerimizin kurasını ve anahtar teslimlerini gerçekleştireceğiz. Deprem şehirlerimizi tamamen canlandırana kadar durmayacağız, dinlenmeyeceğiz.” Altyapısıyla, üst yapısıyla, kent merkeziyle, kırsalıyla.”

“SİZE BİR SÖZ VERDİĞİMİZDE BUNU YAPACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle: “Resmi açılışını yaptığımız Gaziantep Şehir Hastanesi’nin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Görüyorsunuz işi, söz verdikten sonra yapacağız. Ama yapacağız. bu böyle, bu kadar konuştuktan sonra öyle bir şey yok, bu tür çalışmalar Gaziantep’e yakışıyor.

1875 YATAK KAPASİTESİ, 64 AMELİYATHANE

680 bin metrekare kapalı alana sahip hastanemiz toplam 1875 yatak kapasitesi, 64 ameliyathane ve 4 bin 500 araçlık otoparkıyla sizlere hizmet verecek. Hastanemize güvenli ve konforlu ulaşımı sağlayacak iletişim kavşaklarımızı bugün resmi olarak açıyoruz.

“GAZİANTEP BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Öyle bir şehir ki bölgenin çekim merkezi olacak. İnşallah bu hastanelerle bölgede sıkıntı yaşamayacağız. Artık Gaziantepli kardeşlerimiz üst düzey sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. Bazı birimlerdeki donanım ve personel eksiklikleri giderildiğinde randevu sorunları da ortadan kalkacaktır. Sağlık Bakanlığımızın kısa sürede tüm bunları çözeceğine inanıyorum.

“HAK SAHİPLERİNE İLK EVLERİNİ TESLİM EDİYORUZ”

Bugün İslahiye’ye gidecektik ama sisten dolayı bakan arkadaşlarımı oraya gönderdim. Oradaki açılışlarımızı da temas yoluyla gerçekleştireceğiz. Deprem konutlarımızın kurasını ve anahtar teslimini gerçekleştireceğiz. 53 binin üzerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. 14 milyon insanı etkileyen yüzyılın felaketinin üzerinden bir yıl geçti ve biz, yaraları sarma sözümüzü yerine getiriyoruz. İlk evlerini hak sahiplerine teslim ediyoruz. “Deprem şehirlerimizi alt yapısıyla, üst yapısıyla, kent merkezi ve kırsalıyla tamamen yok edene kadar dinlenmeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu