Ekonomi

Crinetics Pharmaceuticals yeni işe alınanlara hisse senedi opsiyonları sunuyor

SAN DIEGO – Crinetics Pharmaceuticals, Inc., klinik aşamada bir ilaç şirketi. (NASDAQ: CRNX), icracı olmayan dokuz yeni çalışana toplam 73.000 hisse karşılığında nitelikli olmayan hisse senedi opsiyonu ödülleri verdi. Şirketin 2021 İstihdam Teşvik Ödül Planının bir modülü olan bu hibe, bugün açıklandı ve çalışanların şirkette çalışmaya başlamasını teşvik etmek amacıyla tasarlandı.

Hisse senedi opsiyonlarının kullanım fiyatı, hisse başına 39,46 dolardır; bu, Crinetics’in adi hisse senetlerinin 9 Şubat 2024’teki Nasdaq Global Select Market’teki kapanış fiyatına karşılık gelir. Bu opsiyonlar kapsamındaki hisseler, dört yıllık bir süre boyunca hak kazanılacak şekilde ayarlanır. hisselerin dörtte biri, her çalışanın ilgili hak kazanma başlangıç ​​tarihinin birinci yıldönümünde hak kazanır. Geriye kalan hisseler, çalışanların her hak kazanma tarihinde şirkette kalması koşuluyla, aylık 36 eşit taksitle devredilecek.

Teşvik hibesi, bu tür hisse senedi ödüllerinin yeni çalışanların bir şirkete katılması için değerli bir teşvik olarak kullanılmasına izin veren Nasdaq Listeleme Kuralı 5635(c)(4) ile uyumludur. Hisse senedi opsiyonu sözleşmesinin şartları 2021 Teşvik Planı şartlarıyla tutarlıdır.

Crinetics Pharmaceuticals, endokrin hastalıkları ve endokrinle ilişkili tümörler için yeni tedaviler geliştirmede uzmanlaşmıştır. Portfolyoları şu anda, akromegali için Faz 3 klinik geliştirme aşamasında olan ve nöroendokrin tümörlerle ilişkili karsinoid sendrom için Faz 2 klinik geliştirme aşamasında olan oral somatostatin reseptör tip 2 agonisti Paltusotine’i içermektedir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-karakecili.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu