Haber

Çevre Düzenlemeleriyle Kentin Çehresi Değişiyor

İnegöl Belediyesi, Süleymaniye Mahallesi Hazine Caddesi’nde 2 bin m2 alanda hayata geçirdiği çevre düzenleme ve otopark uygulamasıyla bölgenin çehresini değiştirdi.

İnegöl Belediyesi, araç sayısının her geçen gün arttığı kentte mahalle otoparkı uygulamalarıyla otopark sorununa çözüm üretiyor. Artan araç sayısı doğrultusunda yeni otoparklar oluşturma hedefiyle çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, Süleymaniye İlçesi Hazine Caddesi’nde yeni bir düzenleme yaptı. 2 bin m2’lik mevcut alan hem 40 araçlık otopark hem de çevre düzenlemesi ile özel bir görünüm kazandı.

 

MAHALLE OTOPARKLARI İLE OTOPARK SORUNUNA CEVAP VERİLİYOR

Belediye Başkanı Alper Taban, beraberindeki heyetle dün tamamlanan çalışmaları yerinde inceledi. Bölgede incelemenin ardından açıklama yapan Lider Taban, “Süleymaniye Mahallesi Hazine Caddesi’nde otopark ve çevre düzenlemesi gerçekleştirdik. Bildiğiniz gibi nüfusumuz ve araç sayımız her geçen gün artıyor. Özellikle mahallelerde otopark konusunda ciddi sorunlar yaşanabiliyor. İnegöl Belediyesi olarak her alanda mahalle otoparkları oluşturarak bu sorunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bugün bu çalışmalardan birini yerinde incelemek için bir aradayız” dedi.

Tamamlanan çalışmalarla ilgili bilgi veren Lider Taban, “Hazine Caddesi üzerinde 2 bin metrekare alanda çevre düzenlemesi yaptık. Burada 1100 m2 yeşil alan, 400 m2 kaldırım ve yürüyüş yolu, 600 m2 toplam 40 aracın park edebileceği otopark alanı oluşturduk. Proje kapsamında buraya farklı türde bitki ve ağaçlar dikildi. Mevcut ağaçları da koruduk ve muhafaza ettik. Katkıda bulunan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. “Mahallemizin önemli ihtiyaçlarından biri karşılandı” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu