Yaşam

Çankaya Belediyesi 8 Yılda 8.Kreşini Hizmete Açıyor

Çankaya Belediyesi, 2014 yılından bu yana kapasitesini artırdığı gündüz bakımevi hizmetlerine bir yenisini ekliyor. İlkadım Mahallesi’nde üretimi tamamlanan İlkadım Gündüz Bakımevi, Lider Alper Taşdelen periyodunda hizmete açılan 8. kreş, toplamda 13. kreş olarak 26 Kasım’da açılıyor.

“Biz en çok çocukların belediyesiyiz” anlayışı ile çocukların gelişimi ve eğitimine yönelik hizmetlerini artıran Çankaya Belediyesi, 26 Kasım Cumartesi üretimini tamamladığı İlkadım Gündüz Bakımevini hizmete açıyor. Metin Oktay Mahallesi ve Karapınar Mahallesinde de kreşlerin üretimine devam eden Çankaya Belediyesi, 2023 yılında toplamda 15 kreş ile yaklaşık 2 bin çocuğa okul öncesi eğitim imkanı sunmuş olacak.

ÇAĞDAŞ VE AYDINLIK EĞİTİM ANLAYIŞI

Halkın gereksinimlerine nazaran yatırımlarını gerçekleştirdiklerini belirten Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Bebeklerden başlayarak yaş almış insanımıza kadar her yaştan Çankayalının yararlanacağı tesisler inşa ediyoruz. 8 yılı aşkın misyon devrimiz boyunca hakikat belediyecilik anlayışıyla hakikat yatırımları ilçemize kazandırdık. Biz en çok çocukların belediyesiyiz diyor ve geleceğimiz olan çocuklarımızın en temel eğitimi alacakları kreşlerimizin sayısını da arttırıyoruz. En büyük yatırım insan yapılan yatırımdır, eğitime yapılan yatırımdır. Çocuklarımızı bilimle, sanatla, ideolojiyle çağdaş ve aydınlık eğitim anlayışıyla yarınlara hazırlıyoruz. Birinci devrimizde 7 yeni kreş yaptık, 3 yeni kreşle daha çocuklarımız için de her yaştan Çankayalı için de yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu.

BARIŞ, DOSTLUK VE ÜNİVERSAL PAHALAR TEMEL ALINIYOR

Çankaya Belediyesinin kreşleri piyasa şartlarına nazaran düşük fiyatı, çağdaş ve kaliteli eğitimiyle ebeveynlerin öncelikli tercihi oluyor. Çocuk merkezli, aile iştirakine dayalı, yaratıcılığı destekleyen, toplumsal cinsiyet eşitliği, ekolojik fikir, özgürlük, eşitlik, çağdaş ömür, barış ve dostluk üzere üniversal pahaları temel alan eğitim programları uygulanan kreşler, olağan devirde her yıl 300 üzerinde çocuğu ilkokul eğitimine uğurluyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu