Haber

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen bir dönem daha göreve devam etmek istiyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin, “Partimiz, ilgili kurullarımız ve genel başkanımız uygun görürse bir dönem daha devam etmek isterim. CHP’de MYK var” dedi. Başbakan karar verir. Hem parti disiplini, hem nezaket kuralları. Bunu aşan bir duruma düşmeyeceğiz” dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, dün akşam Habertürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu ana haber bültenine katılarak soruları yanıtladı.

“M. AKŞENER’İN KARARINA SAYGI GÖSTERİLMELİ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in her ilden aday çıkaracakları yönündeki açıklamasına saygı duyulması gerektiğini belirten Taşdelen, “Bu aşamada karara saygı duymaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok. Yerel seçime giderken her parti kendi kararını verecektir. Kendi işini yapar, anket yapar, CHP-İyi Parti ittifakına girerlerse ne kazanacaklarına bakılacağını düşünüyorum” dedi.

“BU ÜLKEYE UMUT VERMEK İSTİYORUZ”

Taşdelen şöyle devam etti:

“14 Mayıs, 28 Mayıs seçimlerini kaybettik. Önümüzde yerel seçimler var. Biz bu ülkeye umut vermek istiyoruz. Demokrasiye ve çoğulcu parlamenter sisteme oy veren yüzde 48’e layık olmamız lazım. İnanıyorum ki ne olursa olsun Akıl gerektirir, süreç uzundur. Elbette her siyasi parti saygındır. Seçmenin de talebi var. Yerel seçimlerde dinamik çok farklı.”

“İYİ PARTİ SEÇENLERİ YAVAŞ VE İMAMOĞLU’NU DA DEĞERLENDİRECEK”

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı döneminde belediye başkanı olarak başarılı oldukları için kendilerine isim verildiğinin altını çizen Taşdelen, “Cumhurbaşkanlığı döneminde isimlerinin verilmesi onların başarılı belediye başkanlığının bir sonucudur. Belediye başkanlığı olarak gerçekten çok başarılılar. “Seçmenlerin bunu takdir edeceğini düşünüyorum” dedi.

HUKUK BÜROLARINDA, OTEL LOBİLERİNDE CHP KURULMADI”

Taşdelen, isminin yerine CHP Genel Başkanı’nın geçtiği haberine tepki gösterdi. Taşdelen,

“Veliaht tabirini kullanan haberler çıktı. CHP’nin varisi yok. CHP avukatlık bürolarında, otel lobilerinde kurulan bir parti değil. Her delegesinin kendi özgür iradesiyle karar verdiği ve kendi iradesiyle karar verdiği bir partidir. hiçbir dayatma kabul edilmez. Bunu şiddetle reddediyorum. Bizim kültürümüzde her CHP özgür, iradeli, onurlu insanlardır.”

“BİR DÖNEM DAHA DEVAM ETMEK İSTİYORUM”

Taşdelen, yaklaşan yerel seçimler öncesi amacının sorulması üzerine şu açıklamayı yaptı:

“9,5 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum, hiçbir zaman siyasi polemiğe girmedim. Sayın Çankayalılar belediye başkanlığını bana emanet ettiler. Partimiz, ilgili kurullarımız ve genel başkanımız uygun görürse bir dönem daha devam etmek isterim. Disiplin ve nezaketi aşan bir durumda olmayacağız.”

guroymakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu