Teknoloji

Apple, ChatGPT kullanan uygulamalara yaş sınırı getiriyor

ChatGPT şu an test aşamasında olmasına rağmen yetenekleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hatta ChatGPT’nin Google’ın yerini alacağı söyleniyor.

ChatGPT, Ocak ayında 100 milyon kullanıcı eşiğini aştı. Chatbot, günde yaklaşık 13 milyon bireysel kullanıcı tarafından ziyaret edilmektedir.

Bu nedenle birçok uygulama, halihazırda platformlarına yapay zeka yazılımları entegre ediyor.

Apple’dan ChatGPT’ye yaş sınırı

Apple, ChatGPT tabanlı yapay zeka özellikleri içeren popüler e-posta uygulaması BlueMail’in yeni güncellemesini reddetti.

Apple, geliştiricinin uygulamaya 17 yaş ve üstü yaş sınırı koymadığı sürece App Store’a yapılacak güncellemeyi kabul etmeyeceğini belirtmişti.

Apple’ın App Store inceleme grubu, AI ile geliştirilmiş dil araçlarının çocuklar için uygun olmayan içerik üretebileceğini söylüyor ve bu nedenle uygulamanın geliştiricisi Blix ile iletişime geçiyor.

App Store için 17 yaş sınırı genellikle rahatsız edici dil, cinsel içerik ve uyuşturucu referansları içerebilecek uygulamalarda kullanılır.

Öte yandan Microsoft’un kısa süre önce ChatGPT’yi entegre ettiği arama motoru uygulaması Bing’in App Store’da yaş sınırı bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu